AutoForm TubeXpert R8 – Tüp (Boru) Bükme, Şekillendirme ve Hidroformlama için Eşsiz Yazılım Çözümü

Kürşad Türkeş

Moderator
Yönetici
13 Ağu 2019
144
24
18

AutoForm TubeXpert R8 – Tüp-Boru Bükme, Şekillendirme ve Hidroformlama için Eşsiz Yazılım Çözümü​

Sac metal şekillendirme endüstrisinin lider yazılım sağlayıcısı AutoForm Engineering GmbH Autoform TubeXpert R8’i duyurdu. AutoForm Hydro 2016'nın başarısına dayanan bu yeni yazılım çözümü, boru bükme, şekillendirme ve hidroformlama yapanlar için dijital proses zincirini daha da kolaylaştırmak üzere kapsamlı kavramsal ve fonksiyonel geliştirmeler sunuyor.
AutoForm TubeXpert R8 yenilikçi yönlendirme konsepti ile daha fazla kullanım kolaylığı ve iş akışında verimliliğe imkan veren gözden geçirilmiş ve güncel yazılım teknolojilerini içeren kullanıcı arayüzü sağlar. Bu yazılımla, boru bükme, şekillendirme ve hidroformlama uzmanları, dışarıdan okunan parça geometrisine dayanan tüm prosesi tanımlayabilir ve daha sonra bu bilgileri hızlı kalıp tasarımı ve simülasyon kurulumu için kullanabilir. Radius değişiklikleri, yüzey uzantıları ve deformasyonu yapabilme gibi yeni tasarım işlevleri, kullanıcıların parça ve kalıp tasarımlarını değiştirme ve bu değişikliklerin şekillendirilebilirlik üzerindeki etkisini analiz etme konusunda daha fazla esneklik sağlar. AutoForm TubeXpert R8 CAD yüzey teknolojisi tabanlı çalıştığından oluşturulan tasarımlar diğer CAx sistemlerine kolayca aktarılabilir.
PressRelease_190924_01.jpg

Değerlendirme standartlarına bağlı dağılım ve etki diyagramları ile otomatik yakalanan şekillendirme sorunları
AutoForm TubeXpert R8 gelişmiş geriyaylanma ve telafi yetenekleri sunar. Kullanıcılar herhangi bir şekillendirme prosesi operasyonundan sonra doğru geri yaylanma simülasyonu yapabilir. Yazılım bundan sonra geriyaylanmayı telafi etmek için kalıp geometrisinde ve proses parametrelerinde otomatik olarak gerekli ayarlamaları yapar. Telafi fonksiyonları, AutoForm TubeXpert R8 tarafından oluşturulan kalıp yüzeylerine olduğu gibi dışarıdan okunan kalıp yüzeylerine de uygulanabilir. Böylece, kullanıcılar artık karmaşık prosesler ve gelişmiş malzemeler için bile geriyaylanma sonuçlarını güvenilir bir şekilde yönetmek ve telafi etmek için iyi bir alt yapıya sahiptir.
Simülasyonu tanımlarken ve sonuçları değerlendirme sırasında standartları kullanma mühendislik sürecindeki tutarlılığı artırır, hata sayısını azaltır ve şirket içi standartlara veya müşteriler tarafından sağlananlara uygunluğu sağlar. Yeni geliştirilen otomatik sorun tespiti tanımlanan standartlara dayanarak şekillendirme sorunlarını otomatik olarak yakalar ve kalite eksikliklerinin göz ardı edilmesini önler.
AutoForm-Sigma teknolojisinin AutoForm TubeXpert'e tam entegrasyonu verimli ve sistematik mühendislik metodolojisi ile optimum şekillendirme prosesine ulaşmanızı sağlar ve bu anlamda pazarda benzersizdir. Kullanıcılar, birden fazla ayrı simülasyonlar oluşturmak yerine, birden çok tasarım parametresinin değer aralıklarını tanımlayabilir ve parça şekillendirilebilirliği ve kalitesi üzerindeki etkilerini bir kerede değerlendirebilir. Bu şekilde, ideal proses koşullarını hızlı bir şekilde tanımlamanın yanında aynı zamanda prosesin başarısız olma durumundan ne kadar uzakta olduğuna dair de önemli bilgiler alınır. Kararlı parça üretimini sağlamak için malzeme özellikleri, basınç, sürtünme koşulları gibi proses parametrelerinin kontrol edilemeyen değişimlerinin etkisi analiz edilebilir.
PressRelease_190924_02.jpg

Yukarıdaki 2B proses penceresi 2 eksende basınç ve eksenel kalıpların hareketine bağlı olarak prosesin şekillendirilebilirliiğini gösteriyor
Ek olarak, TriboForm yazılımının AutoForm TubeXpert R8 ile kombinasyonu, tribolojik etkilerin daha gerçekçi bir şekilde değerlendirilmesini sağlar. Bu, sürtünmeye duyarlı malzemeler ve şekillendirme prosesleri için daha yüksek bir doğruluk seviyesine ulaştırır.
AutoForm Pazarlama Direktörü Dr. Markus Thomma şunları söyledi: “AutoForm TubeXpert R8, tüm benzersiz özellikleriyle tüp oluşturmada dijital proses zincirini düzenlemek amacıyla geliştirilmiştir. Amaç, parça ve proses karmaşıklığı, gelişmiş malzemeler ve yeni şekillendirme teknolojileriyle ilgili artan talepler ile karşılaşan tüp uzmanlarına daha iyi destek sağlamak ve daha düşük maliyetle ve kısa sürede pazara ulaşılmasını sağlamaktı. Yazılım, tüp formlayan şirketleri yeni bir proses verimliliği ve ürün kalitesi seviyesine getirmek için tasarlanmıştır. İlk müşteri geri bildirimlerini AutoForm TubeXpert R8 ile tüp şekillendirme sürecini anlamak ve optimize etmenin hiç bu kadar kolay ve sezggisel olmadığı şeklinde almak bizi mutlu etti.”
 

Inho Neto

Yeni Üye
26 Haz 2020
2
0
1
I need to Crack Autoform R8, help me please, send me to crack?
 

Inho Neto

Yeni Üye
26 Haz 2020
2
0
1
I'm sorry, I didn't know. Can you tell me any other forum or website for me to solve this problem?
 
Geri
Üst