Datça Kargı Koyu (MUĞLA)

Akif Er

Aktif Üye
Yönetici
Vip Üye
8 Kas 2019
311
79
28
Datça Kargı Koyu (MUĞLA)

1587021457524.png

Datça merkezine 3 km uzaklıktaki Kargı Koyu Datça’nın Cennet koylarından. Etrafı dağlarla çevrili Kargı’nın kuzey rüzgarlarına kapalı olması rüzgarlı havalarda denizin sakin ve daha ılık olmasının sağlıyor.. Kargı Koyu’nun ziyaretçilerinin çok olmasında merkeze yakınlığının ve doğal güzelliğinin de rolü var, yürüyerek yarım saatlik bir mesafede. Belediye denetimli minübüsler sıkça gelip, gidiyor. Bu sayfamda Kargı koyunun Kuzeydoğu’sundan başlayacağım gezi ile turistik özelliklerini tanıtacağım, yazları kalabalık olan koy kışları da bir o kadar sakin, doğa yürüyüşleri için birçok parkurun başlama ve bitim noktası. Yaz sabahları erken saatlerde yürüyüş yapanların da sevdiği bir parkur, güneşin doğuşunu burada karşılamak unutamayacağınız bir zaman demek oluyor.


1587021720042.png

Datça’nın birçok yerinde olduğu gibi Kargı’da da her yerden denize girebilir, sahilde güneşlenebilirsiniz. Koya gelmeden önceki tepede yer alan Mandalya Restoran’ın sahilde Cafe – Beach ‘i var, yiyecek, içecek ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. İşletmenin önünde şezlong ve şemşiyeleri yer alıyor. Bu yıl sahil şezlong ve şemsiyelerle kaplı vaziyette.

Kargı Koyu, Muğla’nın Datça ilçesine bağlı bir tatil yeridir. Datça ilçe merkezine yaklaşık 2,5-3 km arasında bir uzaklığı bulunur. Buraya Datça merkezden yürüyerek
Bu linki görmek için izniniz yok Giriş yap veya üye ol.
abileceğiniz gibi buraya giden servislerde bulunur. Bu servislere binip 5 dakikalık bir yolculuktan sonra koya ulaşım sağlayabilirsiniz.
 
Geri
Üst